ETF

Зображення: ETF

ETF це біржовий інвестиційний фонд, який торгується на біржі, подібно до акцій (скорочення від Exchange-Traded Fund). Фонд містить набір активів, таких як акції, облігації або інші цінні папери, і його мета — слідувати за певним індексом або ринковим сектором.

ETF простими словами

Це фонди, чиї акції можна купити і продати на біржі. Засновує і керує таким фондом компанія, яку називають ETF-провайдером. Один провайдер може управляти відразу декількома фондами.

Щоб зібрати інвестиційний портфель, простому інвесторові знадобляться великі кошти, яких у нього звичайно немає. Адже акції, які цікаві для вкладень, часто коштують вони досить дорого. Наприклад, одна акція компанії Berkshire Hathaway коштує $340 185 за штуку, акція Lindt — $92 639, акція Booking Holdings – $1 893, акція Amazon — $1 856.

Тому, якщо немає достатньо грошей, щоб вкластися в акції перспективних компаній, допоможе такий інвестиційний фонд у якому акумулюються гроші великої кількості приватних інвесторів. На ці гроші купуються різні акції або інші активи і таким чином формується потрібний інвестиційний портфель. Якщо ви купуєте акцію фонду, то інвестуєте практично відразу в усі цінні папери або активи фонд.

Основні особливості

  • Доступність: Їх можна купувати і продавати на біржі протягом торгового дня, як і будь-які інші акції.
  • Диверсифікація: Оскільки ETF складається з багатьох активів, це допомагає знизити ризики шляхом диверсифікації. Це є однією з основних переваг таких фондів.
  • Низькі витрати: Зазвичай ETF мають нижчі витрати на управління порівняно з традиційними взаємними фондами.
  • Прозорість: Інвестори можуть легко відстежувати склад ETF і його динаміку.

Які бувають ETF

Індексні: Це найпопулярніша і найконсервативніша форма таких фондів. Вони купують акції компаній, що входять до фондових індексів і, як наслідок, дублюють їхні коливання.

Секторальні: Фонди спрямовані на будь-який сектор економіки. Тобто фонди спрямовані на конкретний сектор економіки – аграрний, металургія, нафтовидобувні компанії, фармацевтика та багато інших напрямків.

Сировинні: Фонди не обов’язково вкладають гроші в акції компаній. Наприклад, досить популярними є інвестиції у дорогоцінні метали. Такі інвестиційні фонди купують золото чи срібло і, відповідно, якщо дорожчає метал, зростають і акції фонду.

Валютні: Це не менше відомий варіант інвестиційних фондів. Такі фонди відтворюють зміни котирувань валют, щодо долара США або кошика валют. Це досягається завдяки використанню грошових депозитів, наприклад, утримання євро або швейцарського франка, або похідних фінансових інструментів, типу ф’ючерсів і своп-контрактів. Виникає природне питання, чому б просто не відкрити рахунок у форекс-компанії. Як пояснюють експерти, такі ETF дозволяють заробляти, не виводячи зайвий раз гроші з брокерського рахунку, наприклад, доки немає цікавих варіантів для інвестицій.

У контексті криптовалют також існують подібні ETF фонди, які дозволяють інвесторам інвестувати у криптовалюти без потреби самостійно купувати і зберігати їх.

Для більш детальної інформації рекомендується перевірити веб-сайт.

Алла Варан

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *